SYNESIS MARINE

HAKKIMIZDA

SYNESIS MARINE 2016 yılının başında TÜBİTAK’ın Tekno Girişim desteğiyle tekne imalatı ve marine sektöründe 15 yıldan fazla bir süreden beri faaliyet gösteren bir ekibin bir araya gelmesiyle ticari hayatına başladı . Geliştirdiği ürünler ve projelerin ülke açısından ne kadar önemli olduğu birçok kez TÜBİTAK, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Sanayi Odası, TÜBİTAK-MARTEK gibi önemli kuruluşlar tarafından tescillendi.

Firma kurucusu Sn. Ayşe Sine Serbes’in hazırladığı Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE-High Density Polyethylene) malzemeden mamül projelerinden bir tanesi TÜBİTAK-MARTEK ve KADEM ortaklığı ile açılmış olan İnovasyonda Kadın-2015 temalı yarışmada yaklaşık 500 proje arasından ilk 10 finalist arasına girdi. Aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi’ne bağlı girişim büyütme programı olan İTÜ Çekirdek tarafından desteklenen SYNESIS MARINE Türkiye’nin en prestijli girişimcilik yarışmalarından olan Big Bang 2015’te yaklaşık 4000 proje arasından ilk 10 finalist arasına girerek iş hayatının çok önemli isimleri tarafından maddi destek ile ödüllendirildi.

Firma kurucumuz Gemi İnş.Müh. ve Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Sn. Ayşe Sine Serbes önderliğinde Darıca’da kurulu atölyemizde 24 metre uzunluğa kadar HDPE malzemeden üretilen Hizmet Teknesi, Gezinti Teknesi, Platform ve Pontoon üretimlerimize ve ARGE projelerimize tüm hızıyla devam ediyoruz.

Ayşe Sine Serbes

EĞİTİM
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü-2006 (Çift Anadal Programı)
İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinleri Mühendisliği Bölümü-2007 (Çift Anadal Programı)
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Yüksek Lisans-2015

GEÇMİŞ İŞLER
Proteksan-Dizayn Mühendisi (2004-2006)
Egemar-Dizayn Mühendisi (2006-2007)
Düzgit Gemi İnş. Sanayi-Workboat Üretim Müdürü (2007-2009)
Nekton Bot-Tasarım ve ARGE Müdürü (2009-2014)

SYNESIS MARINE SİZİ DENİZLE BULUŞTURUYOR!
NEDEN TEKNE SAHİBİ OLAMIYORUZ?
SORUSUNU SORDUK VE GEREKEN HERŞEYİ SİZİN İÇİN DÜŞÜNDÜK!

Lansman fırsatlarımız ve dahası için...

SYNESIS MARINE

E-BÜLTEN

Ürünlerimiz hakkındaki tüm gelişmeler için e-bültenimize abone olabilirsiniz.

SYNESIS MARINE e-posta adresinizi hiçbir şirket ile paylaşmayacağını; sadece SYNESIS MARINE ve ürünleri hakkında bilgilendirmeler için kullanacağını taahhüt eder.

VIDEOLAR

HDPE ZEN & HDPE PONTOON

HDPE
Avantajlari

HDPE (HIGH DENSITY POLYETYLENE)

Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) malzeme diğer malzemelerle karşılaştırıldığında batmazlık olarak çok daha avantajlıdır. Bunun sebebi ise 0,93g/cm3 ile 0,97 g/cm3 arasında değişen polietilen özgül ağırlığıdır. Suyun özgül ağırlığından bile az oluşu polietilen malzemeden üretilmiş teknelere yüksek taşıma kapasitesi imkanı sağlamaktadır.

Oksijen ve su alüminyum ve GRP (cam takviyeli plastik) malzemeleri üzerinde çok güçlü bir etkisi varken Yüksek Yoğunluklu Polietilen malzemede böyle negatif bir etkiye yol açmaz. Boya ihtiyacı olmadan uzun yıllar kullanabileceğiniz polietilen malzeme ile korozyon problemi olmadan, bakıma ihtiyaç duymayan bir tekne sahibi olabilirsiniz.

Polietilen malzeme ile deniz canlılarının yapışması problemi minimum seviyede olacaktır. Çünkü bu tür canlıların HDPE malzemeye yapışması oldukça güçtür. Pürüzsüz yüzeyine deniz canlılarının yapışması diğer tekne malzemelerine göre çok çok az olmasından dolayı teknenin hızı negatif şekilde etkilenmeyecektir. Ayrıca zehirli boya gibi çevreye ve deniz ekolojisine zarar veren uygulamalara da gerek kalmıyor.

HDPE malzeme aşındırıcı kimyasal maddelere karşı diğer tekne imalat malzemeleriyle karşılaştırıldığında oldukça dayanıklıdır. Kaldı ki aynı malzeme ile başka sektörlerde asit tankı veya diğer kimsayal madde tankları da üretilmektedir.

GRP veya alüminyum malzemeden üretilmiş bir tekne keskin bir kayaya çarptığında veya buna benzer bir maddeye sürttüğünde kolayca hasarlanabilir ve yırtılırken HDPE’nin sahip olduğu yüksek gerilme direnci sayesinde bu tür kazalar minimum hasarla atlatılabilir. HDPE malzemenin elestik karakteri malzemenin deforme olmasını ve çatlak oluşumunu engellemektedir.

HDPE malzemesi aynı anda hem çok sert hem de çok yumuşaktır. Polietlen malzemeden üretilmiş tekne gövdesi bir darbe aldığında bu darbeyi kolaylıkla sönümleyerek orijinal şekline geri dönmektedir. Bu sebeple özellikle sığ sularda fazla gezinmek zorunda olan teknelerde HDPE kullanmak şok emicilik özelliği bakımından kullanıcısına çok yardımcı olacaktır.

HDPE teknenizin hasarlanması durumunda malzeme lokal tamiratlara izin vermektedir.

GRP tekneler gerek tekne kısmı gerekse güvertesi için kalıplara ihtiyaç duymaktadır ve küçük ayarlamalar neredeyse imkansızdır. Yüksek Yoğunluklu Polietilen tekneler ise polietilen levhalardan kaynak yöntemiyle üretildikleri için sizin ihtiyaçlarınıza göre kolayca şekillendirilebilirler. Örneğin teknenin herhangi bir bölgesinde talep edeceğiniz bir kapalı hacim bu yöntemle rahatlıkla oluşturulabilir.

HDPE teknelerin üretim esnasında atmosfere salınan karbon miktarı alüminyum teknelere göre 5 kat daha az olmakla birlikte GRP ve alüminyum teknelerin aksine polietilen tekneler %100 geri dönüştürülebilirler.

SYNESIS MARINE
Avantajlari

HDPE (HIGH DENSITY POLYETYLENE)

FACEBOOK

198

TWITTER

74

INSTAGRAM

1K
YUKARI